EPCOS (TDK) B32529C6103K289
B32529C6103K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C6103K289
Brief Description
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32529C6103K289.pdf
Availability of B32529C6103K289
QUANTITY
B32529C6103K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C6103K289
Internal Part NumberEIS-B32529C6103K289
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package10,800
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.118" W (7.20mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C6103K289
Related LinksB32529C, B32529C6103K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C6103K289 Details Description
Related parts for B32529C6103K289
POWER ENTRY FILTERED 6A FASTON datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 39POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 16V 10% 2824 datasheet.pdf
RES 51K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
IC SWITCH NON-REFL GAAS 24SMD datasheet.pdf
CONN 2MM HM RCPT 110POS R/A GOLD datasheet.pdf