Amphenol Commercial Products FCE17A15PA64B
FCE17A15PA64B picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15PA64B
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17A15PA64B.pdf
Availability of FCE17A15PA64B
QUANTITY
FCE17A15PA64B Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15PA64B
Internal Part NumberEIS-FCE17A15PA64B
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15PA6xB.igsFCE17A15PA6xB.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Grounding Indents, Mounting Bracket
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15PA64B
Related LinksFCE17A, FCE17A15PA64B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15PA64B Details Description
Related parts for FCE17A15PA64B
CONN HEADER 22POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 5V 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 75MHZ 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS POTTING W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
COM EXPRESS KIT P1022 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 26.5V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 1.0V 3-USP datasheet.pdf