EPCOS (TDK) B32529C6822J289
B32529C6822J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C6822J289
Brief Description
CAP FILM 8200PF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C6822J289.pdf
Availability of B32529C6822J289
QUANTITY
B32529C6822J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C6822J289
Internal Part NumberEIS-B32529C6822J289
Standard Package10,800
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C6822J289
Related LinksB32529C, B32529C6822J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C6822J289 Details Description
Related parts for B32529C6822J289
RES 130 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES MO 2W 1.5 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V 10% BX 1812 datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 2W datasheet.pdf
IC FPGA 184 I/O 240RQFP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 20A PUSH-PULL datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf