EPCOS (TDK) B32529D6154K289
B32529D6154K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529D6154K289
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32529D6154K289.pdf
Availability of B32529D6154K289
QUANTITY
B32529D6154K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529D6154K289
Internal Part NumberEIS-B32529D6154K289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)