EPCOS (TDK) B32561J6223K
B32561J6223K picture photo
Mfg. Part Number
B32561J6223K
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC 2DIP
Datasheet Download
B32561J6223K.pdf
Availability of B32561J6223K
QUANTITY
B32561J6223K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32561J6223K
Internal Part NumberEIS-B32561J6223K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package6,400
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesSilverCap™ B32561
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case2-DIP
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32561J6223K
Related LinksB32561, B32561J6223K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32561J6223K Details Description
Related parts for B32561J6223K
IC FPGA 256 I/O 304HQFP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
CONN RECEPT 24POS R/A PCB PRSFT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 78 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 657K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf