EPCOS (TDK) B32562J1225K189
B32562J1225K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32562J1225K189
Brief Description
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC 2DIP
Datasheet Download
B32562J1225K189.pdf
Availability of B32562J1225K189
QUANTITY
B32562J1225K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32562J1225K189
Internal Part NumberEIS-B32562J1225K189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package5,200
SeriesSilverCap™ B32562
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case2-DIP
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32562J1225K189
Related LinksB32562J, B32562J1225K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32562J1225K189 Details Description
Related parts for B32562J1225K189
IC PROGRAM 2.500V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X9 10NS 32QFP datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS657052-522 datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
CAP CER 8.1PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
AC/DC CONV 60W 24VDC 2.5A datasheet.pdf
MOD WIRELESSHART MOTE 2.4GHZ datasheet.pdf