EPCOS (TDK) B32562J6683J
B32562J6683J picture photo
Mfg. Part Number
B32562J6683J
Brief Description
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC 2DIP
Datasheet Download
B32562J6683J.pdf
Availability of B32562J6683J
QUANTITY
B32562J6683J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32562J6683J
Internal Part NumberEIS-B32562J6683J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package7,200
PackagingBulk
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32562J6683J
Related LinksB32562, B32562J6683J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32562J6683J Details Description
Related parts for B32562J6683J
RES 2.26K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 25POS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 24POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMBJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf