EPCOS (TDK) B32562J6684J
B32562J6684J picture photo
Mfg. Part Number
B32562J6684J
Brief Description
CAP FILM 0.68UF 5% 400VDC 2DIP
Datasheet Download
B32562J6684J.pdf
Availability of B32562J6684J
QUANTITY
B32562J6684J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32562J6684J
Internal Part NumberEIS-B32562J6684J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package1,200
PackagingBulk
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32562J6684J
Related LinksB32562, B32562J6684J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32562J6684J Details Description
Related parts for B32562J6684J
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FILTER BLUE FOR T1-3/4 LAMP datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 176BGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
TXRX DWDM 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 150V TO-262AA datasheet.pdf