EPCOS (TDK) B32562J8154K
B32562J8154K picture photo
Mfg. Part Number
B32562J8154K
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC 2DIP
Datasheet Download
B32562J8154K.pdf
Availability of B32562J8154K
QUANTITY
B32562J8154K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32562J8154K
Internal Part NumberEIS-B32562J8154K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC350V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32562J8154K
Related LinksB32562, B32562J8154K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32562J8154K Details Description
Related parts for B32562J8154K
IC SERIAL OUT A/D 8-CH 24-SOIC datasheet.pdf
IC BATT BACKUP SUPERVISOR 8VSSOP datasheet.pdf
LED PNL MT 9MM 6V BLACK GREEN datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR GREEN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS 5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT223-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
MINIMC MODULE, TP-TX/SSFX-MM1550 datasheet.pdf
IC OPAMP LOW POWER 6WLP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf