EPCOS (TDK) B32613A2332J008
B32613A2332J008 picture photo
Mfg. Part Number
B32613A2332J008
Brief Description
CAP FILM 3300PF 5% 2KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32613A2332J008.pdf
Availability of B32613A2332J008
QUANTITY
B32613A2332J008 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32613A2332J008
Internal Part NumberEIS-B32613A2332J008
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32613
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
Applications-
FeaturesAC and Pulse
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32613A2332J008
Related LinksB32613A, B32613A2332J008 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32613A2332J008 Details Description
Related parts for B32613A2332J008
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 3.81 6POS KEY-XY datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
INPUT MODULE 4 ANALOG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 16NH 200MA 950 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf