EPCOS (TDK) B32614A4684J008
B32614A4684J008 picture photo
Mfg. Part Number
B32614A4684J008
Brief Description
CAP FILM 0.68UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
B32614A4684J008.pdf
Availability of B32614A4684J008
QUANTITY
B32614A4684J008 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32614A4684J008
Internal Part NumberEIS-B32614A4684J008
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32614
PackagingBulk
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.394" W (31.50mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.689" (17.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
Applications-
FeaturesAC and Pulse
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32614A4684J008
Related LinksB32614A, B32614A4684J008 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32614A4684J008 Details Description
Related parts for B32614A4684J008
IC HEX INVERTER 14-DIP datasheet.pdf
IC LV 4-BIT FET MUX/DEMUX 16SSOP datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 12V datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 64.3VC SMC datasheet.pdf
LED WL-SWTP COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
COAXIAL LIGTS 32X60MM RED datasheet.pdf
CURRENT TRANSF 300:5 12.5VA datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC datasheet.pdf