Epson XG-1000CB 125.0000M-DBL3
XG-1000CB 125.0000M-DBL3 picture photo
Mfg. Part Number
XG-1000CB 125.0000M-DBL3
Brief Description
OSC SO 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
XG-1000CB 125.0000M-DBL3.pdf
Availability of XG-1000CB 125.0000M-DBL3
QUANTITY
XG-1000CB 125.0000M-DBL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of XG-1000CB 125.0000M-DBL3
Internal Part NumberEIS-XG-1000CB 125.0000M-DBL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSPXO and VCXO
SAW Oscillator
Featured ProductXG-1000 Series CMOS SAW Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXG-1000CB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.049" (1.25mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XG-1000CB 125.0000M-DBL3
Related LinksXG-1000CB 12, XG-1000CB 125.0000M-DBL3 Datasheet, Epson Distributor
XG-1000CB 125.0000M-DBL3 Details Description
Related parts for XG-1000CB 125.0000M-DBL3
CONN HEADER .100 SINGL STR 1POS datasheet.pdf
Crystal 13.5000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN FFC VERT 11POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
IC CTLR RF DETECTOR UMAX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf