EPCOS (TDK) B32620A3473K189
B32620A3473K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32620A3473K189
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
B32620A3473K189.pdf
Availability of B32620A3473K189
QUANTITY
B32620A3473K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32620A3473K189
Internal Part NumberEIS-B32620A3473K189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package5,600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32620
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC140V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32620A3473K189
Related LinksB32620A, B32620A3473K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32620A3473K189 Details Description
Related parts for B32620A3473K189
METRAL 4RX8M RA RCP STB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 16POS .1" 24V datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
BOX ABS/PC GRAY 27.55" X 19.68" datasheet.pdf
RJ45 CRIMPING TOOL datasheet.pdf
RES SMD 101 OHM 0.5% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 250V CH 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 1W DO204AL datasheet.pdf