EPCOS (TDK) B32620A392K289
B32620A392K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32620A392K289
Brief Description
CAP FILM 3900PF 10% 1KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32620A392K289.pdf
Availability of B32620A392K289
QUANTITY
B32620A392K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32620A392K289
Internal Part NumberEIS-B32620A392K289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package6,400
SeriesB32620
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32620A392K289
Related LinksB32620A, B32620A392K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32620A392K289 Details Description
Related parts for B32620A392K289
CONN PLUG W/DETENT 9POS .062 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
METRAL HDR 7MX5R PF datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22.1K OHM 2012 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 3W DO204AL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 300PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf