EPCOS (TDK) B32620A4332J289
B32620A4332J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32620A4332J289
Brief Description
CAP FILM 3300PF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
B32620A4332J289.pdf
Availability of B32620A4332J289
QUANTITY
B32620A4332J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32620A4332J289
Internal Part NumberEIS-B32620A4332J289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package8,000
SeriesB32620
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32620A4332J289
Related LinksB32620A, B32620A4332J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32620A4332J289 Details Description
Related parts for B32620A4332J289
CONN RECEPT 24POS DOUBLE GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 649 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 SR VERT TH PEG 30AU datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 100MA 16 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 62POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON MINI datasheet.pdf
EMI SUPPRESSION FERRITE BEAD SMD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 4V 20% X6S 0603 datasheet.pdf