EPCOS (TDK) B32620A6153J189
B32620A6153J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32620A6153J189
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32620A6153J189.pdf
Availability of B32620A6153J189
QUANTITY
B32620A6153J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32620A6153J189
Internal Part NumberEIS-B32620A6153J189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package4,400
SeriesB32620
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32620A6153J189
Related LinksB32620A, B32620A6153J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32620A6153J189 Details Description
Related parts for B32620A6153J189
CONN HEADER .100 SINGL R/A 34POS datasheet.pdf
CAP CER 150PF 1.5KV NP0 1812 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 1808 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 500.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf