EPCOS (TDK) B32621A4153J
B32621A4153J picture photo
Mfg. Part Number
B32621A4153J
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32621A4153J.pdf
Availability of B32621A4153J
QUANTITY
B32621A4153J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32621A4153J
Internal Part NumberEIS-B32621A4153J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32621
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32621A4153J
Related LinksB32621, B32621A4153J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32621A4153J Details Description
Related parts for B32621A4153J
KIT HEAD BOARD FOR MT9D112 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 28A ECO-PAC1 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO214AC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 50A POLARPAK datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf