EPCOS (TDK) B32621A6103J289
B32621A6103J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32621A6103J289
Brief Description
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32621A6103J289.pdf
Availability of B32621A6103J289
QUANTITY
B32621A6103J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32621A6103J289
Internal Part NumberEIS-B32621A6103J289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32621
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32621A6103J289
Related LinksB32621A, B32621A6103J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32621A6103J289 Details Description
Related parts for B32621A6103J289
BUZZER PIEZO 10V 29.5MM CHASSIS datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN RP-BNC PLUG 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
FUSE GLASS 310MA 220VAC 125VDC datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CABLE 5POS SOCKET R/A 5M datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
FIXED IND 13NH 140MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
68UF 385V 25X30MM 105C 10000H datasheet.pdf