EPCOS (TDK) B32621A6203K289
B32621A6203K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32621A6203K289
Brief Description
CAP FILM 0.02UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32621A6203K289.pdf
Availability of B32621A6203K289
QUANTITY
B32621A6203K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32621A6203K289
Internal Part NumberEIS-B32621A6203K289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package3,320
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32621
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.02µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32621A6203K289
Related LinksB32621A, B32621A6203K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32621A6203K289 Details Description
Related parts for B32621A6203K289
CONN ADAPTER RCPT FC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 133K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 93 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 12W datasheet.pdf
3 POS EP II HSG, GLOW WIRE datasheet.pdf