EPCOS (TDK) B32621A6222J289
B32621A6222J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32621A6222J289
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 2200PF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
B32621A6222J289.pdf
Availability of B32621A6222J289
QUANTITY
B32621A6222J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32621A6222J289
Internal Part NumberEIS-B32621A6222J289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32621
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32621A6222J289
Related LinksB32621A, B32621A6222J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32621A6222J289 Details Description
Related parts for B32621A6222J289
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
RES SMD 3.48M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 16 CONTAC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 114MA 3.6 OHM datasheet.pdf