EPCOS (TDK) B32621A6223K289
B32621A6223K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32621A6223K289
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32621A6223K289.pdf
Availability of B32621A6223K289
QUANTITY
B32621A6223K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32621A6223K289
Internal Part NumberEIS-B32621A6223K289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package680
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC400V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32621A6223K289
Related LinksB32621A, B32621A6223K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32621A6223K289 Details Description
Related parts for B32621A6223K289
CONN HEADER .100 DUAL STR 42POS datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 70NS 34PCM datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 6DFN datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 55NS 68PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 35 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
RES 8.192K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf