TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E21-41AN
DJT10E21-41AN picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E21-41AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN
Datasheet Download
DJT10E21-41AN.pdf
Availability of DJT10E21-41AN
QUANTITY
DJT10E21-41AN Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E21-41AN
Internal Part NumberEIS-DJT10E21-41AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E21-41AN
Related LinksDJT10E, DJT10E21-41AN Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E21-41AN Details Description
Related parts for DJT10E21-41AN
RES SMD 374K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 487 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER R/A 4POS DUAL GOLD T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 530 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 5W T18 datasheet.pdf