EPCOS (TDK) B32652A2222J289
B32652A2222J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32652A2222J289
Brief Description
CAP FILM 2200PF 5% 2KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32652A2222J289.pdf
Availability of B32652A2222J289
QUANTITY
B32652A2222J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A2222J289
Internal Part NumberEIS-B32652A2222J289
Standard Package3,320
SeriesB32652
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A2222J289
Related LinksB32652A, B32652A2222J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A2222J289 Details Description
Related parts for B32652A2222J289
RES SMD 10 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
INSERT MALE 16POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 19POS TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.5 OHM 1% 50W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 17 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf