Vishay/Vitramon VJ0402D6R8DLBAC
VJ0402D6R8DLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D6R8DLBAC
Brief Description
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D6R8DLBAC.pdf
Availability of VJ0402D6R8DLBAC
QUANTITY
VJ0402D6R8DLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D6R8DLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D6R8DLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D6R8DLBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D6R8DLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D6R8DLBAC Details Description
Related parts for VJ0402D6R8DLBAC
FIXED IND 680UH 155MA 20 OHM TH datasheet.pdf
IC MOSFET DVR SYNC 4.5A HS 8SOIC datasheet.pdf
OSC SO 93.75MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 25VDC 1206 datasheet.pdf
RES 11 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 3.9A 45 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CONN DSUB 50POS datasheet.pdf