EPCOS (TDK) B32652A2222K289
B32652A2222K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32652A2222K289
Brief Description
CAP FILM 2200PF 10% 2KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32652A2222K289.pdf
Availability of B32652A2222K289
QUANTITY
B32652A2222K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A2222K289
Internal Part NumberEIS-B32652A2222K289
Standard Package3,320
SeriesB32652
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A2222K289
Related LinksB32652A, B32652A2222K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A2222K289 Details Description
Related parts for B32652A2222K289
CABLE HDMI 28AWG 1METER YELLOW datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
BASE ELEMENT W/O FOOT datasheet.pdf
ANVIL MOUNT datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 17.5A 2.5 MOHM SMD datasheet.pdf
CABLE 5POS STR FMALE-R/A MALE 4M datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 550V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 126MA 3 OHM TH datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf