Xilinx XC3130A-3PQ100C
XC3130A-3PQ100C picture photo
Mfg. Part Number
XC3130A-3PQ100C
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 80 I/O 100QFP
Datasheet Download
XC3130A-3PQ100C.pdf
Availability of XC3130A-3PQ100C
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
XC3130A-3PQ100C Order Process
Ship out your order
Specifications of XC3130A-3PQ100C
Internal Part NumberEIS-XC3130A-3PQ100C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package66
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesXC3000A/L
Number of LABs/CLBs100
Number of Logic Elements/Cells-
Total RAM Bits22176
Number of I/O80
Number of Gates2000
Voltage - Supply4.25 V ~ 5.25 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)XC3130A-3PQ100C
Related LinksXC3130A, XC3130A-3PQ100C Datasheet, Xilinx Distributor
XC3130A-3PQ100C Details Description
Related parts for XC3130A-3PQ100C
MOSFET P-CH 100V 5.6A DPAK datasheet.pdf
IND DELAY LINE 600PS 1 OHM SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 65V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.62V SC70-3 datasheet.pdf
HDR STR SR. 100 GP datasheet.pdf
TXRX MMF SFP GBE/FC BAIL DELATCH datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 117 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.47KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf