EPCOS (TDK) B32652A223K289
B32652A223K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32652A223K289
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 10% 1KVDC RAD
Datasheet Download
B32652A223K289.pdf
Availability of B32652A223K289
QUANTITY
B32652A223K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A223K289
Internal Part NumberEIS-B32652A223K289
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,680
SeriesB32652
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A223K289
Related LinksB32652A, B32652A223K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A223K289 Details Description
Related parts for B32652A223K289
RES SMD 887 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC-DC 144W 48VIN 1.5V NEG datasheet.pdf
POLYSWITCH 0.75A HOLD SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 20.07MM datasheet.pdf
RES 9.88K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
2MM SHROUDED BOARD MNT HDR 14 PO datasheet.pdf
A22TK-2LL-01-K02 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 5V 10UA datasheet.pdf