EPCOS (TDK) B32652A2392J
B32652A2392J picture photo
Mfg. Part Number
B32652A2392J
Brief Description
CAP FILM 3900PF 5% 2KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32652A2392J.pdf
Availability of B32652A2392J
QUANTITY
B32652A2392J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A2392J
Internal Part NumberEIS-B32652A2392J
Standard Package2,000
SeriesB32652
PackagingBulk
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A2392J
Related LinksB32652, B32652A2392J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A2392J Details Description
Related parts for B32652A2392J
IC REG LDO 5V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS MALE CORD #20 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MINITEK SHROUDED HDR TMT datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 30K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
RES 27.0 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 240000UF 50V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf