EPCOS (TDK) B32652A3254J
B32652A3254J picture photo
Mfg. Part Number
B32652A3254J
Brief Description
CAP FILM 0.25UF 5% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
B32652A3254J.pdf
Availability of B32652A3254J
QUANTITY
B32652A3254J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A3254J
Internal Part NumberEIS-B32652A3254J
Standard Package4,000
SeriesB32652
PackagingBulk
Capacitance0.25µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A3254J
Related LinksB32652, B32652A3254J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A3254J Details Description
Related parts for B32652A3254J
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 63.4 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
RES MO 2W 82K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 4N-CH 500V 46A SP3 datasheet.pdf
CONN SSL SOCKET 5POS 3MM SOLDER datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32UFQFPN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf