EPCOS (TDK) B32652A333K189
B32652A333K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32652A333K189
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC RAD
Datasheet Download
B32652A333K189.pdf
Availability of B32652A333K189
QUANTITY
B32652A333K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A333K189
Internal Part NumberEIS-B32652A333K189
Standard Package4,400
SeriesB32652
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A333K189
Related LinksB32652A, B32652A333K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A333K189 Details Description
Related parts for B32652A333K189
IDC CABLE-AKR14G/ AE14G / AKR14G datasheet.pdf
RELAY SSR 40A 480VAC AC OUT PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 400W datasheet.pdf
TRACKBALL 1.5" USB ILLUM BLUE datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 60V 4USOP SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
JT 26C 26#20 SKT PLUG datasheet.pdf
D SUB SHELL, SOCKET, 15POS, STEE datasheet.pdf