EPCOS (TDK) B32652A3394J
B32652A3394J picture photo
Mfg. Part Number
B32652A3394J
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.39UF 5% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
B32652A3394J.pdf
Availability of B32652A3394J
QUANTITY
B32652A3394J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A3394J
Internal Part NumberEIS-B32652A3394J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32652
PackagingBulk
Capacitance0.39µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A3394J
Related LinksB32652, B32652A3394J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A3394J Details Description
Related parts for B32652A3394J
CONN HEADER 14POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 5V 0.1UF 24SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
ICL 1 OHM 15% 20A 30.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LATCH 6BIT D 5V ECL 28-PLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf