EPCOS (TDK) B32652A3414J
B32652A3414J picture photo
Mfg. Part Number
B32652A3414J
Brief Description
CAP FILM 0.41UF 5% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
B32652A3414J.pdf
Availability of B32652A3414J
QUANTITY
B32652A3414J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A3414J
Internal Part NumberEIS-B32652A3414J
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance0.41µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A3414J
Related LinksB32652, B32652A3414J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A3414J Details Description
Related parts for B32652A3414J
ICL 50 OHM 25% 1.1A 11.4MM datasheet.pdf
IC 3-8 LINE DECODR/DEMUX 16-SOIC datasheet.pdf
SOCKET SPRING(20-CONTROL/15-PWR) datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS TIN datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
MOSFET N-CH S-MINI FET datasheet.pdf
COMBO 3W3 M PCB STR G TIN datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 83W datasheet.pdf