EPCOS (TDK) B32652A3474K189
B32652A3474K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32652A3474K189
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
B32652A3474K189.pdf
Availability of B32652A3474K189
QUANTITY
B32652A3474K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A3474K189
Internal Part NumberEIS-B32652A3474K189
Standard Package2,800
SeriesB32652
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A3474K189
Related LinksB32652A, B32652A3474K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A3474K189 Details Description
Related parts for B32652A3474K189
RES SMD 3M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS DUAL .100 TIN datasheet.pdf
WASHER FLAT 1/4 NYLON datasheet.pdf
IC CURR MODE PWM CONTROLLR 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SMC datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 8DIP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 20-TSSOP datasheet.pdf
FUSE AUTO 40A 32VDC 10 PC datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 8SKT CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 329 OHM 1% 0.15W 1206 datasheet.pdf