EPCOS (TDK) B32652A4124J
B32652A4124J picture photo
Mfg. Part Number
B32652A4124J
Brief Description
CAP FILM 0.12UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
B32652A4124J.pdf
Availability of B32652A4124J
QUANTITY
B32652A4124J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A4124J
Internal Part NumberEIS-B32652A4124J
Standard Package4,000
PackagingBulk
Capacitance0.12µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A4124J
Related LinksB32652, B32652A4124J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A4124J Details Description
Related parts for B32652A4124J
RES SMD 422K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FUSE 450A 690V 1BN/50 AR UC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT +LOCK 3CKT .093 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPDT datasheet.pdf
SP4T REFLECTIVE ALGAAS SWITCH datasheet.pdf
KJB 29C 29#16 PIN RECP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 40V CHA MNT datasheet.pdf