EPCOS (TDK) B32652A4154J
B32652A4154J picture photo
Mfg. Part Number
B32652A4154J
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
B32652A4154J.pdf
Availability of B32652A4154J
QUANTITY
B32652A4154J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A4154J
Internal Part NumberEIS-B32652A4154J
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A4154J
Related LinksB32652, B32652A4154J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A4154J Details Description
Related parts for B32652A4154J
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC DAC 16BIT MULTIPLY SER 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 30KOHM 10% RAD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 112POS .050 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
MDM-51PH003M5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf