Amphenol Aerospace Operations D38999/24JG11PC
D38999/24JG11PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24JG11PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/24JG11PC.pdf
Availability of D38999/24JG11PC
QUANTITY
D38999/24JG11PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24JG11PC
Internal Part NumberEIS-D38999/24JG11PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24JG11PC
Related LinksD38999/, D38999/24JG11PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24JG11PC Details Description
Related parts for D38999/24JG11PC
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 100LQFP datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.88K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 1MHZ 5SOT23 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf