ITT Cannon, LLC CA3100E36-10SBF80-05
CA3100E36-10SBF80-05 picture photo
Mfg. Part Number
CA3100E36-10SBF80-05
Brief Description
CONN RCPT 48POS WALL MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3100E36-10SBF80-05.pdf
Availability of CA3100E36-10SBF80-05
QUANTITY
CA3100E36-10SBF80-05 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3100E36-10SBF80-05
Internal Part NumberEIS-CA3100E36-10SBF80-05
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions48
Shell Size - Insert36-10
Contact FinishSilver
FeaturesStrain Relief
Contact Finish Thickness-
Current Rating22A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3100E36-10SBF80-05
Related LinksCA3100E36-, CA3100E36-10SBF80-05 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3100E36-10SBF80-05 Details Description
Related parts for CA3100E36-10SBF80-05
IC STP-DN CNTRLR SNGL-PHS 28SSOP datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 97.6OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 8 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V Z5U 1210 datasheet.pdf
AERIAL CLOSURE KIT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FUSE 7.5KV SIZE 1 LIQ 20A datasheet.pdf