EPCOS (TDK) B32652A4683K
B32652A4683K picture photo
Mfg. Part Number
B32652A4683K
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.068UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32652A4683K.pdf
Availability of B32652A4683K
QUANTITY
B32652A4683K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A4683K
Internal Part NumberEIS-B32652A4683K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package5,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32652
PackagingBulk
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A4683K
Related LinksB32652, B32652A4683K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A4683K Details Description
Related parts for B32652A4683K
IC CODEC-FILTER PCM 3V 20-SOIC datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
IC SWITCH PWR LOSIDE SOT223-4 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 953K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 4.3UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CTV 55C 55#22D SKT PLUG datasheet.pdf
250 MHz, General Purpose Voltage Feedback Op Amps IC datasheet.pdf