EPCOS (TDK) B32652A6224J
B32652A6224J picture photo
Mfg. Part Number
B32652A6224J
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
B32652A6224J.pdf
Availability of B32652A6224J
QUANTITY
B32652A6224J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A6224J
Internal Part NumberEIS-B32652A6224J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package500
SeriesB32652
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)0.689" (17.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A6224J
Related LinksB32652, B32652A6224J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A6224J Details Description
Related parts for B32652A6224J
FIXED IND 470UH 590MA 1.03 OHM datasheet.pdf
CONN SOCKET 20PIN TIN W/KEY datasheet.pdf
RES 15 OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED STRAIGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 4X1 Y/Y/G/G DIFF datasheet.pdf