Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM6-12.7-85-3
TNM6-12.7-85-3 picture photo
Mfg. Part Number
TNM6-12.7-85-3
Brief Description
ROUND STANDOFF M6 NYLON 85MM
Datasheet Download
TNM6-12.7-85-3.pdf
Availability of TNM6-12.7-85-3
QUANTITY
TNM6-12.7-85-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM6-12.7-85-3
Internal Part NumberEIS-TNM6-12.7-85-3
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Male
Screw, Thread SizeM6
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height3.346" (85.00mm)
Length - Overall4.346" (110.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM6-12.7-85-3
TNM6-12.7-85-3 Details Description
Related parts for TNM6-12.7-85-3
RES SMD 43K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SOT23 datasheet.pdf
CONN RCPT ASSEM 36POS VERT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CONN TERM BLK GROUND 4POS 8.2MM datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT PIN datasheet.pdf