EPCOS (TDK) B32652J1332K
B32652J1332K picture photo
Mfg. Part Number
B32652J1332K
Brief Description
CAP FILM 3300PF 10% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
B32652J1332K.pdf
Availability of B32652J1332K
QUANTITY
B32652J1332K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652J1332K
Internal Part NumberEIS-B32652J1332K
Standard Package4,000
SeriesB32652
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652J1332K
Related LinksB32652, B32652J1332K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652J1332K Details Description
Related parts for B32652J1332K
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 0.121 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 14POS INLINE SKT datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 3A datasheet.pdf
FUSE LIMITRON FAST ACTING datasheet.pdf
EXTERNAL PSU 50W LEVEL VI datasheet.pdf