EPCOS (TDK) B32654A224J189
B32654A224J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32654A224J189
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 5% 1KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32654A224J189.pdf
Availability of B32654A224J189
QUANTITY
B32654A224J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32654A224J189
Internal Part NumberEIS-B32654A224J189
Standard Package1,400
SeriesB32654
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32654A224J189
Related LinksB32654A, B32654A224J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32654A224J189 Details Description
Related parts for B32654A224J189
RES 1.2K OHM 8W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 10K 2-WIRE 20-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 1.6KVDC AXIAL datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL MOD 1800V 450A datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 4V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 768K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
DIN CONNECTOR 20 POS datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3A 104.4 MOHM SMD datasheet.pdf