EPCOS (TDK) B32654A4824J
B32654A4824J picture photo
Mfg. Part Number
B32654A4824J
Brief Description
CAP FILM 0.82UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
B32654A4824J.pdf
Availability of B32654A4824J
QUANTITY
B32654A4824J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32654A4824J
Internal Part NumberEIS-B32654A4824J
Standard Package1,280
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32654
PackagingBulk
Capacitance0.82µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32654A4824J
Related LinksB32654, B32654A4824J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32654A4824J Details Description
Related parts for B32654A4824J
CONN SOCKET DIMM DRAM 168POS PCB datasheet.pdf
LED BL/GRN/ORG 4SMD datasheet.pdf
DIN RAIL 33MMX16MM UNSLOT 2M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMB datasheet.pdf
MOSFET DRIVER 2CH 3.3V 6A 8SOIC datasheet.pdf
IC OFF-LINE CONVERTER 10SDIP datasheet.pdf
RES SMD 78.7KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
SPOTLIGHT CORD SET-LV datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.01% 8W TO220-2 datasheet.pdf