EPCOS (TDK) B32654A6684J189
B32654A6684J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32654A6684J189
Brief Description
CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
B32654A6684J189.pdf
Availability of B32654A6684J189
QUANTITY
B32654A6684J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32654A6684J189
Internal Part NumberEIS-B32654A6684J189
Standard Package1,400
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32654
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32654A6684J189
Related LinksB32654A, B32654A6684J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32654A6684J189 Details Description
Related parts for B32654A6684J189
PC BOARD 4X5" FR4 PTH 0.1" datasheet.pdf
PHOTODIODE DETECTOR FIBER OPTIC datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 2.4A 112 MOHM TH datasheet.pdf
IC AMP MMIC GAAS 10GHZ 4-MICROX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TEST BD MPLAB REAL ICE LOOPBACK datasheet.pdf
RES 1.666K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC CODEC/FILTER 4CH 28I/O 64LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf