EPCOS (TDK) B32671L682K289
B32671L682K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32671L682K289
Brief Description
CAP FILM 6800PF 10% 1KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32671L682K289.pdf
Availability of B32671L682K289
QUANTITY
B32671L682K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32671L682K289
Internal Part NumberEIS-B32671L682K289
Standard Package3,320
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32671L
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32671L682K289
Related LinksB32671L, B32671L682K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32671L682K289 Details Description
Related parts for B32671L682K289
IC D-TYP LATCH OCT TRI-ST 20-BGA datasheet.pdf
Connector Header 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 121VC DO15 datasheet.pdf
FUSE CERM 10A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,WHT,ENHCD,C5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CABLE USB A MALE-B MINI 5PIN 3M datasheet.pdf
RES 2M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE CLAMP datasheet.pdf
CAP CER 56PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf