EPCOS (TDK) B32672Z5224K189
B32672Z5224K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32672Z5224K189
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 10% 520VDC RAD
Datasheet Download
B32672Z5224K189.pdf
Availability of B32672Z5224K189
QUANTITY
B32672Z5224K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32672Z5224K189
Internal Part NumberEIS-B32672Z5224K189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Standard Package3,600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32672Z
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC520V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsPower Factor Correction (PFC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32672Z5224K189
Related LinksB32672Z, B32672Z5224K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32672Z5224K189 Details Description
Related parts for B32672Z5224K189
DISPLAY OLED 128X64 2.7" YELLOW datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
IC INVERTER GATE 1INPUT SOT353 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 135MA 3.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 250MA 1.46 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf