EPCOS (TDK) B32672Z5224K189
B32672Z5224K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32672Z5224K189
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 10% 520VDC RAD
Datasheet Download
B32672Z5224K189.pdf
Availability of B32672Z5224K189
QUANTITY
B32672Z5224K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32672Z5224K189
Internal Part NumberEIS-B32672Z5224K189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package3,600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32672Z
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC277V
Voltage Rating - DC520V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsPower Factor Correction (PFC)
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32672Z5224K189
Related LinksB32672Z, B32672Z5224K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32672Z5224K189 Details Description
Related parts for B32672Z5224K189
TRIMMER 1K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 70A 8ULTRASO datasheet.pdf
DYN BRKNG RES,UL, 100OHM datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 2.4MM 2POS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf