EPCOS (TDK) B32776G1106K
B32776G1106K picture photo
Mfg. Part Number
B32776G1106K
Brief Description
CAP FILM 10UF 10% 1.3KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32776G1106K.pdf
Availability of B32776G1106K
QUANTITY
B32776G1106K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32776G1106K
Internal Part NumberEIS-B32776G1106K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Automotive Industry Capacitors
Standard Package110
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32776
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC1300V (1.3kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6.5 mOhm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Height - Seated (Max)1.457" (37.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.476" (37.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32776G1106K
Related LinksB32776, B32776G1106K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32776G1106K Details Description
Related parts for B32776G1106K
INDUCTOR EMI COMMON MODE 3mH 15% datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 2K 28DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 6CH 28-SOIC datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 17 BLACK datasheet.pdf
WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.567A 50 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323 datasheet.pdf
THERMOSTAT 55 DEG NO TO-220 datasheet.pdf
R/A PLG ASSY 25 POS SER 109 datasheet.pdf
Isolated Sub-Miniature 1W Dual Output DC/DC Converters datasheet.pdf