EPCOS (TDK) B32911A3103M289
B32911A3103M289 picture photo
Mfg. Part Number
B32911A3103M289
Brief Description
CAP FILM 10000PF 20% 760VDC RAD
Datasheet Download
B32911A3103M289.pdf
Availability of B32911A3103M289
QUANTITY
B32911A3103M289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32911A3103M289
Internal Part NumberEIS-B32911A3103M289
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package4,000
SeriesB32911
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC330V
Voltage Rating - DC760V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32911A3103M289
Related LinksB32911A, B32911A3103M289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32911A3103M289 Details Description
Related parts for B32911A3103M289
IC DUAL LINE DRIVER 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
RES SMD 2.32KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
14P MTA100 CONN ASSY LF datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG BLACK 500' datasheet.pdf
SLAD 36/90 3.2SN ORG datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
25A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf