EPCOS (TDK) B32911A4152M189
B32911A4152M189 picture photo
Mfg. Part Number
B32911A4152M189
Brief Description
CAP FILM 1500PF 20% 440VAC RAD
Datasheet Download
B32911A4152M189.pdf
Availability of B32911A4152M189
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32911A4152M189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32911A4152M189
Internal Part NumberEIS-B32911A4152M189
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package6,800
SeriesB32911
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC440V
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32911A4152M189
Related LinksB32911A, B32911A4152M189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32911A4152M189 Details Description
Related parts for B32911A4152M189
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 39PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 176TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 200MA 12V datasheet.pdf
FERRITE CORE PS N22 datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf